ASKINA HEEL IMAV KANNASIDE

13,42 €

13,42 €/шт.


Открыть инфолисток товара

Форма/упаковка лекарства
KANNASIDE

Tootetutvustus, otstarve
Steriilne mittekleepuv hüdrotsellulaarside kannapiirkonnale. Haavaeritise olemasolul aitab säilitada loomulikku haavaparanemist soodustava niiske keskkonna. Kaitseb kannapiirkonda nihkevigastuste eest ja vähendab välist survet.

Näidustatud mõõduka ja suure eksudaadiga pindmistele ja sügavatele kannapiirkonna haavadele, nt I-IV astme lamatised, operatsioonihaavad, I-II astme põletused. Võib kasutada kannapiirkonna lamatiste ennetamiseks.

Kasutamisjuhised
Kannasidet on lihtne kasutada, see ei nõua erioskusi ega -vahendeid. Sidemevahetuse sagedus sõltub täielikult haava seisundist. Suure eritisega haavade puhul võib soovitav olla sidet vahetada iga päev, kuid väikese eksudatsiooniga või epiteliseeruvatel haavadel võib vahetada 2-3 päeva tagant. Naha ettevalmistamine. a)uhastage haav steriilse füsioloogilise (0,9% NaCl) või Ringeri lahusega kasutades steriilseid tampoone b) kuivatage haava ümbruse nahk. Sideme asetamine. Asetage Askina® Heel kannale. Kannasideme fikseerimiseks võite kasutada vahtmaterjalist riba ja kahte isekleepuvat takjakinnitust või kinnitada kannaside sekundaarse fikseerimis- või kompressioonsideme abil. Võib kasutada ka plaastrit (teipi), aga tuleb jälgida, et see ei vigastaks hiljem eemaldamisel õrna nahka. Sidemevahetus. Kannasidet tuleb vahetada 24 tunni kuni 7 päeva tagant sõltuvalt haavaeksudaadi hulgast. Lekke esinemisel tuleb side vahetada kohe.

Koostisosade loetelu
Kahekihiline side koosneb haavale asetatavast polüuretaanvahtkihist ja välisest veeauru läbi laskvast polüuretaankilest.

Hoiatused ja ettevaatusabinõud
Vastunäidustatud infektsioonist põhjustatud haavanditel nagu näiteks tuberkuloos, süüfilis, rasked seennakkused, hammustushaavadel ja kolmanda astme põletustel. Põletikutunnuste ilmnemisel (kehatemperatuuri tõus, turse, punetus) või naha seisundi ootamatul halvenemisel konsulteerige meditsiinitöötajaga. Jätkake Askina® Heel kasutamist, kui endine seisund on taastunud. Ärge kasutage, kui pakend on kahjustatud või avatud. Ravi algstaadiumites kannasidemega võib haav mõõtmetelt suureneda. See on normaalne ja juhtub seetõttu, et haava servadelt eraldub surnud kude, mis annab võimaluse haava paranemiseks. Mõõduka ja suure eksudatsiooniga haavade ravis saab side üksnes muuta haavakeskkonna paranemist toetavaks. Mõnikord on haava paranemine pidurdunud haige üldisest kliinilisest seisundist põhjustatuna, sel juhul on sidemest abi vähe või üldse mitte ja vajalik on ka üldise kliinilise seisundi ravi. Seetõttu, kui 4-6 nädala jooksul ravi Askina® Heel sidemega ei ole andnud tulemusi, siis tuleb üldistest haavaravi põhimõtetest lähtudes algne diagnoos ja üldine ravi ümber hinnata.
Sidet vahetatakse nii harva kui võimalik, et vältida granulatsioonikoe traumat ja vähendada sagedastest sidemevahetustest tingitud saastumist. Enne kannasideme kasutamist tuleb haavast eemaldada nekrotiseerunud kude.

Säilitamistingimused
Sidemeid tuleb säilitada kaitstuna otsese päikesekiirguse eest toatemperatuuril ja normaalse õhuniiskuse tingimustes.

Seadme ja pakendi sisu
Plastpakendis on üks kannaside koos fikseerimisriba ja takjakinnitustega.

Tootja või tootja volitatud esindaja
B.Braun Hospicare Ltd., Collooney, Co.Sligo, Iirimaa. Maaletooja: B. Braun Medical OÜ, Pilvetee 8, 12618 Tallinn, Eesti.

Päritoluriik
Iirimaa