HYDROCOLL THIN 10X10CM N10/900942/

16,13 €

1,61 €/шт.


Форма/упаковка лекарства
HAAVASIDE
Количество в упаковке
N10

Tootetutvustus, otstarve
Hydrocoll thin on isekinnituv, imav hüdrokolloidside.
Omadused
Hüdrokolloid imab haavaeksudaate ning seetõttu tekib geel, mis tekitab niiske haavakeskkonna. Tänu geelikihile ei kleepu Hydrocoll thin haava pinnale. Sidemevahetusel ei vigastata granulatsiooni- ja epitelisatsioonikudet ning sidemevahetus on patsiendile valutu.
Hydrocoll on isekinnituv. Tänu õhukesele, painduvale materjalile on võimalik sidet vastavalt keha kujule modelleerida. Mustust-ja niiskusttõrjuv kattekiht lihtsustab läbi viia igapäevast kehahooldust.
Näidustused
Hydrocoll thin sobib vähese eksudaadiga haavade hooldamiseks.

Kasutamisjuhised
Hydrocoll thin sideme suurus välja valida vastavalt haavale. Hydrocoll thin peaks olema igast küljest vähemalt üks sentimeeter haava servadest üle, et side piisavalt hästi kinnituks.

Kaitsepaber eemaldada, Hydrocoll thin haavale asetada, sideme ääred hästi kinni suruda.

Haavaeksudaadi absorbeerimisel moodustub valkjas geel, mis sideme välisküljel on nähtav värvuse muutumisena ja villikujulise moodustisena. Hydrocoll thin sidet tuleb vahetada kui villikujuline moodustis ulatub peaaegu sideme servani. Kui eksudaat sidemest eraldub, tuleb side koheselt vahetada. Sideme vahetamiseks tõmmata sideme äärt ülespoole ja side ettevaatlikult haavalt eemaldada. Haavale võib jääda geelijääke, mida ei tohi segi ajada mädaga. Need jäägid ei sega haava paranemist ja need võib vajadusel ära loputada.

Komplikatsioonideta haavaseisundi korral võib Hydrocoll thin jääda haavale kuni seitsmeks päevaks.

Koostisosade loetelu
Natrium-Carboxymethylcellulose, Polyisobutylen, Styrol-Isopren-Styrol-Blockcopolymer, Styrol-Isopren-Blockcopolymer. Side on väljaspoolt kaetud mustusttõrjuva polüuretaankihiga.

Hoiatused ja ettevaatusabinõud
Hydrocoll thin haavasidet mitte kasutada kui esineb ülitundlikkus mõne koostisosa vastu. Mitte kasutada lahtistel luudel, lihastel ja kõõlustel, kliiniliselt infitseeritud haavadel, seeninfektiooni korral või kolmanda astme põletustel.

Enne raskesti paranevate haavade ravimist on vajalik arsti poolt läbi viia haavaseisundi hindamine ja haavaravi takistavate põhjuste diagnoosimine. Ravi Hydrocoll thin haavasidemega ei asenda haavaravi takistavate põhjuste ravi.

Säilitamistingimused
Hoida temperatuuril all 30ºC. Pakendi sisu on seni steriilne, kuni pakend on kahjustamata. Mitte resteriliseerida. Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Seadme ja pakendi sisu
10 x 10 cm - 10 tk

Tootja või tootja volitatud esindaja
Tootja: PAUL HARTMANN AG, Saksamaa
Maaletooja: Allium UPI OÜ, Vae 16, Laagri 76401 Harjumaa, tel: 650 1901.

Päritoluriik
Saksamaa