LACTRASE CAPS N30

Special Price 9,35 € Regular Price 11,01 €


Действующее вещество / состав
Laktaasensüüm
Форма/упаковка лекарства
CAPS
Количество в упаковке
N30
Срок годности
20.08.2023

  • -15%

Tootetutvustus
LACTRASE®
Piimasuhkur e. laktoos sisaldub piimas ja piimatoodetes ning toitudes, mille valmistamiseks on kasutatud piimatooteid. Piimasuhkur imendub peensoolest alles siis, kui ta on lõhustatud lihtsateks suhkruteks - glükoosiks ja galaktoosiks. Lõhustumine toimub peensoole limaskesta pinnal ensüüm laktaasi toimel. LACTRASE® kapslid sisaldavad ensüüm laktaasi, mis lõhustab piimasuhkru e. laktoosi lihtsateks suhkruteks glükoosiks ja galaktoosiks.

LACTRASE® kapslite abil võib piima eelkäsitleda. 1-2 kapsli sisu lisatakse umbes liitrile piimale, segatakse veidi ja hoitakse külmkapis umbes üks ööpäev. Sellisel kasutamisel ei muuda LACTRASE® piima värvust, kuid muudab selle tavalisest magusamaks.

LACTRASE® kapslite kasutamine tuleb lõpetada umbes päev enne laktoositaluvustesti. LACTRASE® ei mõju piimaallergia häiretele. Piimaallergiat (ülitundlikkust piimavalgule) esineb üldiselt ainult väikelastel. Alla kooliealiste laste halvenenud piimataluvus tuleb alati selgitada arsti juures. Ka täiskasvanutel, kellel laktoosi kasutamise piiramine ja/või ensüüm laktaasi sisaldavate toodete kasutamine ei leevenda kõhuvaevusi, on põhjust täpsemateks uuringuteks nagu näiteks tsöliaakia välistamiseks.

Näiteid toiduainete laktoosisisalduse kohta:
Piimasuhkur sisaldub ainult piimas. Koos piimaga satub piimasuhkur piimatoodetesse ja sellistesse toiduainetesse, mille valmistamiseks piima kasutatakse. Toiduainete valmistamisprotsess võib vähendada piimasuhkru sisaldust. Näiteks juustude valmistamise ajal piimasuhkur hävib. Toiduaineid võib töödelda nii, et laktoosi sisaldus väheneb (vt. alternatiivsed meetodid).

Päevaseks tarbimiseks soovitatav kogus ning tarvitamisjuhised
Kasutamine:
1-2 kapslit enne laktoosi sisaldava toidu söömist. Vajaliku annuse suurus sõltub toidu laktoosi sisaldusest ja kogusest ning patsiendi laktoosi taluvusest. Alla kooliealistele lastele anda ainult arsti soovitusel.
Alternatiivsed kasutamismeetodid:
Kui kapslite neelamine on mingil põhjusel raske võib kapslid (1-2 tükki) avada ja pulber raputada piima või piima sisaldava toidu peale just enne sööki. Kui on tegemist väga kuuma toiduga, peaks laskma sel enne kapslite sisu puistamist jahtuda. Jäätise pinnal tuleks lasta veidi sulada. See ei muuda toidu maitset.

Sisaldus päevase annuse kohta
1 kapsel sisaldab 5000 ühikut (FCC) Lactase ensüümi ; 2 kapslit sisaldab 10 000 ühikut Lactrase ensüümi.
Päevane annus 1-2 kapslit.

Koostisosade loetelu (allergiat või talumatust põhjustav koostisosa või abiaine märgitud TRÜKITÄHTEDES)
Koostis: Maisi maltodekstriin, laktaas, zelatiin, vesi, toiduvärvid titaanoksiid ja raudoksiid, stabilisaator rasvhapete magneesiumsoolad.

Hoiatused
Tähelepanu!
Toidulisandit ei kasutata mitmekesise ja tasakaalustatud toitumise asendajana.
Toidulisand ei asenda tervislikku eluviisi.
Ärge ületage päevaseks tarbimiseks soovitatavat kogust!
Hoida lastele kättesaamatus kohas!

Säilitamistingimused
Säilitamine:
Toatemperatuuril kõlblikkusaja lõpuni.

Netokogus
30 kapslit

Tootja, pakendaja, turustaja
Tootja esindaja:
Oy Verman Ab, Soome

Päritoluriik
Soome