OCCUSEPT SILMATILGAD 2X20ML

6,13 €

153,25 €/l


Форма/упаковка лекарства
SILMATILGAD
Количество в упаковке
20ML

Tootetutvustus, otstarve
Occusept on meditsiiniseade, mis on mõeldud inimeste silmahaiguste toetavaks raviks mitmesuguse etioloogiaga pisaratekke häirete korral, mõnede ravimite tarvitamise või väliste tingimuste (kõrge temperatuur, tuul jne) mõjul tekkinud kuiva silma sündroomi korral, silmade rahustamiseks ägeda või kroonilise silma sidekesta mittenakkusliku põletiku (konjuktiviidi) korral, silmade ärrituse korral väliste tingimuste (päike, tolm, suits jne) või kontaktläätsede kandmise tõttu ning nägemise pikaajalisel pingutamisel. Lahust võib kasutada silmade loputamiseks ärritavate ainete sattumisel silma ja võõrkehade eemaldamiseks.

Occusept on oftalmoloogiline preparaat – silmatilgad. See on väikese viskoossusega isotooniline lahus. See sisaldab hariliku silmarohu (Euphrasia officinalis) ekstrakti, mida kasutatakse traditsiooniliselt sidekesta põletike korral, millega kaasneb silmade punetus ja põletustunne, suurenenud pisaravoolu, laugude või lauservade paistetuse ja punetuse korral. Lahus sisaldab lipiidseid koostisosi – LipoZoorTM, puhastatud sojaletsitiini fraktsioone phosphatidylcholine ja phosphatidylethanolamine, mida pisarad naturaalselt sisaldavad ja mis parandavad silma kaetust kaitsekilega (pikendavad aega, mille jooksul on kaitsekile pidev, kuna moodustavad lipiidse kihi, mis takistab pisarakile pideva pinna aurustumist ja lagunemist), tänu millele suureneb märkimisväärselt patsiendi mugavustunne pisaratekke häirete korral.

Preparaati kasutatakse pisarate asendamiseks pisaratekke häirete korral, kaitsekile loomiseks ebasoodsate välistingimuste korral, sidekesta ägeda või kroonilise põletiku, silmade ärrituse ja nägemise pikaajalise pingutuse põhjustatud väsimuse korral ning silmade loputamiseks.
Vastunäidustused: Ülitundlikkus preparaadi ükskõik millise koostisosa suhtes.
Koostoimed: Preparaati ei tohi kasutada samaaegselt metallisooli sisaldavate silmatilkadega.
Kõrvaltoimed: Ei ole teada. Ebatavaliste reaktsioonide tekkimisel pidage nõu silmaarstiga.

C-400-192-16-R1, 11.04.2017

Kasutamisjuhised
Occusept pakend sisaldab 2x20 ml lahust ja plastikvanni silma loputamiseks.
Preparaati annustatakse individuaalselt, tavaline annus on 2–3 korda päevas 1–2 tilka sidekestakotti. Vajadusel võib preparaati kasutada ka pikaajaliselt.

Tilgutamisotsaku kasutamine:
1. Sulguri vastupäeva keeramisega rebige lahti fikseerimisriba.
2. Eemaldage sulgur ja pöörake pudeli põhi ülespoole.
3. Tõmmake ühe käe sõrmeotstega alumine laug alla ja teise käega kergelt pudelile vajutades annustage ettenähtud arv tilku silma või alumise lau allatõmbamisega paljastatud sidekestakotti.
4. Preparaadi silma tilgutamisel vältige tilgutamisotsaku kokkupuutumist silma ja nahaga ning ärge puudutage otsaku ülemist otsa, et vältida lahuse saastumist.
5. Pärast kasutamist paigaldage sulgur uuesti ja keerake see korralikult kinni.
6. Kui te kasutate preparaati silma loputamiseks, täitke mitu korda vajutades silmavann kuni kriipsuni pudeli sisuga. Asetage silmavann saastunud silmale ja kallutage pea taha nii, et silm oleks vedeliku sees. Liigutage silma, et silmamuna kogu pind saaks vedelikuga kokku. Soovitatav loputamise aeg on 2–5 minutit.
7. Kui te kannate kontaktläätsi, manustage preparaati Occusept põletike ja silmaärrituse korral ning loputage silmi sellega ainult siis, kui kontaktläätsed on välja võetud. Kontaktläätsed võib uuesti silma panna alles 30 minuti möödumisel preparaadi kasutamisest.
8. Kui kontaktläätsed on silmas, manustatakse preparaati Occusept ainult silma pinna niisutamiseks.
Preparaati Occusept võivad kättesaadavate andmete alusel kasutada ka lapsed, rasedad ja imetavad naised.
Tähelepanu! Kui te kasutate muid silmaravimeid, pidage samaaegse kasutamise osas nõu silmaarstiga. Kui seisund ei parane 7 päeva jooksul või hoopis halveneb, pöörduge silmaarsti poole.

Silmatilkade kasutamisel põletike ja silmade ärrituse korral ning silmade loputamisel ei tohi silmas olla pehmed kontaktläätsed. Need võib silma panna alles 30 minuti möödumisel preparaadi kasutamisest.
Ühe pudeli sisu peaks kasutama ainult üks inimene, see vähendab võimaliku nakkuse levimise ohtu. Juhuslikul allaneelamisel jooge peale suurem kogus vett ja pöörduge arsti poole.
Alla 3-aastased lapsed võivad preparaati kasutada ainult pärast eriarstiga nõu pidamist.

Koostisosade loetelu
Hypromellosum 6 mg, acidum boricum 8,5 mg, natrii tetraboras decahydricus 2 mg 1 ml-s Aqua purificata, Euphrasia officinalis extractum fluidum, natrii chloridum, zinci sulfurici pentahydricus, phosphatidylcholine, phosphatidylethanolamine, tocoferoli alfa acetas, caprylic/capric triglyceride polysorbatum 80, dinatrii edetas dihydricus, natrii hydroxidum.

Hoiatused ja ettevaatusabinõud
Kui te märkate mis tahes kõrvaltoimeid, pöörduge oma arsti poole. Ärge kasutage preparaati, mis on läinud häguseks või mille toon on muutunud. Preparaati ei tohi pärast pakendile kantud kõlblikkusaja möödumist kasutada ka siis, kui pudelit ei ole veel avatud. Pärast pudeli avamist võib preparaati kasutada ainult 30 päeva.

Säilitamistingimused
Hoidke lastele kättesaamatus kohas. Säilitage originaalpakendis. Pärast kasutamist sulgege tihedalt ja hoidke vertikaalasendis. Kõlblikkusaega vt pakendilt

Seadme ja pakendi sisu
Occusepti pakend sisaldab 2 x 20 ml lahust, mis on villitud valgesse sulguriga plastikpudelisse. Tootekarpi põhja poolt avades leiate ka plastikvanni silma loputamiseks.

Tootja või tootja volitatud esindaja
Neofyt spol. s r. o., Pražská 442, 28167 Stříbrná Skalice, Tšehhi Vabariik.
Tel.: (+420) 311 230 754, e-post: phyteneo@phyteneo.cz

Päritoluriik
Tšehhi