UNITAL LONG NIGHT PROLONG TBL 1,9MG N30

Special Price 7,40 € Regular Price 8,43 €


Действующее вещество / состав
Melatoniin
Объем действующего вещества
1.9 MG
Форма/упаковка лекарства
PROLONG TBL
Количество в упаковке
N30

  • -12%

Tootetutvustus
Melatoniin (ööhormoon) on une ja ärkveloleku rütmi reguleerimisel osalev hormoon, mida valguse vähenemisel eritab peamiselt aju käbinääre. Päeval eritub melatoniini vähe. Eritumine suureneb õhtul, jõuab haripunkti öösel kella 2.00 ja 4.00 vahel ning väheneb hommiku saabudes. Täiskasvanutel säilib melatoniini tootmise rütm, kuid selle öine kogus väheneb. Eakatel inimeste ei ole öisel ega päevasel melatoniinikogusel enam vahet. Individuaalsed erinevused melatoniini eritamisel on suured igas vanuserühmas.

Melatoniin aitab lühendada uinumisaega
Melatoniin alandab kehatemperatuuri ja vähendab erksust ning tekitab väsinud oleku, mis on uinumise eelduseks ja soodustab seda.

Melatoniini kasulik toime avaldub siis, kui tarbitakse 1 mg melatoniini vahetult enne magamaminekut.

Melatoniin aitab leevendada ajavahe individuaalset mõju
Ajavaheväsimus tekib organismi sisemise kella häirimisel, kui lennata vähemalt neli ajavööndit itta või läände. Ajavaheväsimuse tavalised sümptomid on mh väsimus, ärrituvus, keskendumisraskused, kehv mälu, kurnatus ja söögiisu puudumine. Melatoniini tarvitamine mitme päeva jooksul pärast lendu leevendab väsimust ja taastab organismi sisemise ööpäevase rütmi.

Melatoniini kasulik toime ajavaheväsimuse korrastamiseks saavutatakse 0,5 g minimaalannusega, mis tuleb sisse võtta enne magamaminekut esimesel reisipäeval ja paaril järgneval päeval pärast sihtkohta saabumist.

Kauakestva toimega melatoniinitablett
Unital Long Nighti tablett erineb tavalisest tabletist. Tänu tableti struktuurile kestab selle lahustumine maos ja soolestikus mitu tundi kauem. Tableti lahustumise käigus vabaneb umbes 4 tunni jooksul melatoniini, nii et selle öine toimaeg on pikem kui tavalisest tabletist vabaneval melatoniinil.

Päevaseks tarbimiseks soovitatav kogus ning tarvitamisjuhised
Uinumise soodustamine
Täiskasvanutele 1 tablett õhtul enne magamaminekut. Tablett neelatakse tervelt koos veega. Tabletti võib manustada nt kella 20.00 ja 22.00 vahel.

Ajavaheväsimuse leevendamine
Täiskasvanutele 1 tablett enne magamaminekut esimesel reisipäeval ja paaril järgmisel päeval pärast sihtkohta saabumist. Tablett neelatakse tervelt koos veega.

Melatoniini toime oleneb selle täpsest ajastamisest. Võtke annus igal õhtul samal ajal. Toit vähendab melatoniini imendumist. Võtke üks Unital Long Nighti 1,9 mg tablett paar tundi pärast söömist. Vältige alkoholi tarvitamist enne või pärast melatoniinitableti manustamist või selle ajal.

Sisaldus päevase annuse kohta
Ööpäevane annus (1 tablett) sisaldab:
· 1,9 mg melatoniini

Koostisosade loetelu (allergiat või talumatust põhjustav koostisosa või abiaine märgitud TRÜKITÄHTEDES)
Täiteained (tselluloos, hüdroksüpropüülmetüültselluloos), melatoniin, emulgaator (rasvhapete magneesiumsoolad), paakumisvastane aine (ränidioksiid).

Hoiatused
Ei soovitata lapseootel naistele ja imetavatele emadele. Mitte anda lastele
Vältige alkoholi tarvitamist enne või pärast melatoniinitableti manustamist või selle ajal.

Toidulisand ei asenda mitmekülgset ja tasakaalustatud toiduvalikut ega terveid eluviise

Säilitamistingimused
Toatemperatuuril

Netokogus
7 g/ 30 tabletti

Tootja, pakendaja, turustaja
Tootja: Vitabalans OY, Varastokatu 8, FI-13500, Hämeenlinna. Maaletooja: Vitabalans Pharma OÜ, Hõbekuuse tee 26, 12111 Tallinn.

Päritoluriik
Soome