PROSTA-CHECK EESNÄÄRME FUNKTSIOONI KIIRTEST

36,97 €

36,97 €/шт.

Еще доступно 1 товаров

Форма/упаковка лекарства
KIIRTEST

Prosta-Check® on kiire, lihtne ja täpne kodune kiirtest, mis aitab mehel hinnata eesnäärme seisundit.

Sa saad testi teha mugavalt, valutult ja kiirelt, kodust lahkumata.

Kes ja millal peaks eesnäärme testi tegema?
Mees vanuses 45-75 aastat vähemalt üks kord aastas, kui vähemalt ühele järgnevatest küsimustest on vastuseks "jah":
-valu või ebamugavustunne pärasoole ja munandite vahel, munandites, peenises, alakõhus, kubemes või alaseljas. Valulikud võivad olla nii urineerimine kui ka seemnepurse.
urineerimiskaebused. -sinu lähisugulastel on diagnoositud eesnäärme- või rinnavähki.
soovid ise kodus kontrollida juba tarvitatava ravimi efektiivsust.

Mida PROSTA-Check kiirtest näitab?
PROSTA-Check® kodune kiirtest näitab, kas prostataspetsiiflise antigeeni (PSA) sisaldus sinu veres on normaalne või normist kõrgem.

Mis on PSA?
PSA on aine, mida toodab vaid eesnäärmekude, kuid osa sellest satub ka verre. Seeõttu saabki veretestiga hinnata eesnäärme füsioloogilist seisundit. PROSTA-Check® kiirtesti tulemus, mis on normist kõrgem (üle 4 ng/ml), näitab eesnäärme healoomulist või pahaloomulist suurenemist.

Kui näit on normist kõrgem, siis kas see tähendab vähki?
Ei! PSA taseme tõus veres ei tähenda alati, et mehel on vähk. Kasvaja tõenäosus on suur, kui PSA tase on väga kõrge (>20 ng/ml). Kui tase on vaid mõõdukalt tõusnud, tuleb alati arvesse võtta teisi võimalikke PSA tõusu põhjustavaid haiguseid või tegureid. Enamasti on põhjuseks ikkagi eesnäärme healoomuline suurenemine või eesnäärmepõletik. Normist kõrgem näit võib olla ka ajutine (nt. peale vahekorda, pikka rattasõidu).

Terve eesnäärme puhul on PSA tase seotud eesnäärme suurusega. Eesnäärme suurenemine võib olla tingitud eesnäärmepõletikust (prostatiit) või võib adenokartsinoomi (eesnäärmevähi) korral olla kasvajaline.

Miks ma pean testi igal aastal tegema, kui eelmine test korras oli?
Väga oluline on jälgida PSA väärtuse muutumist aasta jooksul. Mida kiirem on PSA taseme tõus, seda suurema tõenäosusega on põhjuseks pahaloomuline kasvaja. Ülimalt väärtuslikuks teeb PSA testi asjaolu, et eesnäärmekasvaja rakkudest vabaneb verre mitmeid kordi rohkem PSAd kui tervest eesnäärmekoest. Seetõttu saab PSA testi edukalt kasutada ka eesnäärmevähi varaseks diagnoosimiseks.


Mida ma pean tegema, kui testi näitab PSA taseme tõusu või on eelmise aastaga võrreldes toimunud muudatus?
Kindlasti minge oma perearsti juurde konsultatsioonile.

Kiire, lihtne ja usaldusväärne: testi tulemus 10 minutiga.
Pakend sisaldab: 1 fooliumpakend, 1 testkassett, 1 pipett ja 1 kuivatusaine; 1 pudel 1 ml lahusega, 1 steriilne lantsett vereproovi võtmiseks, 1 kasutusjuhend eesti ja vene keeles.

Tootja: Prantsusmaa

Maaletooja: Selfdiagnostics OÜ, Pärnu mnt 27-1, Tallinn, tel: +3726604742, www.tervisetestid.ee